4 kroky k zdravým a krásnym nechtom

Zdravé a  krásne nechty v jednoduchých 4 krokoch!

Starostlivosť o nechty

1. Staraj sa o nechty, aj keď si ich nelakuješ. Áno, starostlivosť o nechty je potrebná, aj keď si nechty nelakuješ. O nechty sa zvládneš postarať aj doma, nie je nutné navštevovať manikérku, aj keď, povedzme si pravdu, z času na čas si na návšteve u manikérky príjemne oddýchneme. Keď sa však rozhodneš starať o nechty doma, uprav si ich do želaného tvaru nie nožničkami, ale pilníkom. Efekt bude oveľa prirodzenejší. Jemne môžeš zatlačiť kožičku, prípadne odstrihnúť zádery. Pokiaľ sú Tvoje nechty mäkké, lámavé alebo majú sklony k štiepeniu, odporúčame Ti aplikovať na ne sérum, ktoré Tvoje nechty spevní. A nakoniec si nakrémuj ruky, pretože práve vďaka  krému zostanú Tvoje nechty krásne a vyživené. Rovnako ako kožička okolo nich. Nie je potrebné zháňať špeciálny krém na nechty, väčšina klasických krémov na ruky totiž obsahuje zložky, ktoré vyživia aj  nechty.

2. Vždy používaj podkladový lak. Vďaka nemu si totiž neaplikuješ farebný lak rovno na nechty, takže predchádzaš ich zafarbeniu. Navyše Ti podklad nechty perfektne vyrovná a farba na nich bude vyzerať oveľa lepšie. Nehovoriac o tom, že lak sa Ti na podklad bude tiež nanášať o čosi ľahšie.
3. Nadlak. Po aplikácií jednej, dvoch alebo troch vrstiev farebného laku nezabúdaj aj na nadlak. Práve ten totiž farbu zafixuje, pomôže jej vyniknúť a nakoniec, dodá jej ten správny efekt.

4. Nechaj Tvoje nechty oddýchnuť. Práve oddych, teda pauza medzi lakovaním nechtov Tvojim nechtom pomôže. Doba bez laku postačí na to, aby sa nechty zregenerovali a Tebe dá možnosť hydratovať ich krémami na ruky. Sama uvidíš, že  nechty sa Ti odvďačia tým, že budú pevnejšie.