Test lakov na nechty

 

Poznáte značku Barry M? Nepoznáte? Och, aká škoda, pretože dekoratívna kozmetika Barry M patrí medzi najpestrofarebnejšie na svete a v mnohých krajinách, najmä vo Veľkej Británii, sa teší veľkej obľube. Ponuka je veľmi bohatá a farby skutočne snáď všetky, aké si môžete želať. Vo svojich kozmetických kufríkoch ju majú ako vizažisti a vizažistky, beauty blogerky, tak aj bežné uživateľky. U nás si ju zatiaľ môžete zakúpiť výlučne prostredníctvom výhradného distribútora na Slovensku. Poďme sa zblízka pozrieť na niektoré produkty, ktoré som mala možnosť vyskúšať.

 

 
O tomto laku sa už toho popísalo veľa a ja sa pridám k tým, ktorí naň píšu samé chvály :-)
Všetci už dobre vieme, že Barry M - Dusky Mauve je dvojníkom Chanel - Paradoxal.  

 


 

Ja by som sa chcela venovať najmä tomu, že tento lak je môj prvý vyskúšaný od tejto značky a musím priznať - je jednoducho úžasný!
Odtieň je taký zvláštny, blatový, hnedo-sivý s naozaj výrazným ostrofialovým shimmerom. Vďaka nemu sa lak opticky rôzne mení a prechádza cez všetky uvedené odtiene, ale ani hnedá, ani sivá, ani fialová ho presne nedefinuje. Proste chameleón :-)
Najlepšia na ňom je však tá praktická stránka - konzistencia je príjemná, hladká a krémová. Úplne postačuje maniesť dve vrstvy a dostanete sýty náter totožný s tým, čo sľubuje fľaštička. Uschne tak rýchlo, že sa neprestávam čudovať a na nechtoch vydrží "do nekonečna" :-)

 
Ak chcete vedieť, kde som k nemu prišla, kliknite SEM. Je to slovenská internetová stránka, predávajúca kozmetiku Barry M a okrem množstva farebných skrášľovačov na nej nájdete aj tieto super laky na nechty! Neviem ako dlho táto stránka funguje, ale ja som na ňu narazila len nedávno a veľmi som sa tomu potešila. Naozaj odporúčam, laky sú v prekrásnych odtieňoch, kvalitné a za sumu 3,60 € si určite vyberiete viac než jeden :-)
 
 
 
 

 

 Už Vás možno francúzkou manikúrou nudím, ale ešte jeden takýto post mi odpustite :-)
Chcem Vám totiž ukázať Barry M - Pink Iridescent, ktorý z obyčajných bielych špičiek urobí neobyčajné. V podstate je to pleťovo-ružový sheer s miliardou glitrov, ktoré sú síce jednofarebné, ale svetlo odrážajú priam dúhovo.
Rozžiarite a roztancujete ním nie len FM, ale pokojne ho môžete naniesť na akýkoľvek iný lak. Základová ružová takmer vôbec nekryje, čiže farebný lak nestratí na intenzite, trblieta sa však "o sto šesť" :-)
Lakoval sa výborne. Vôbec nie je hustý či lepivý, ako sa to občas pri podobných odtieňoch stáva. Rýchlo uschol a dokonca som nepotrebovala ani číry nadlak. Glitre neboli hrubé, nános sa pekne rovnomerne leskol, dokonca išiel aj pohodlne odlakovať.
Samotný odtieň nie je extra originálny a podobné nájdete aj v ponuke bežných drogérkových značiek. Tento ich však predbehne práve kvalitou konzistencie.

 

 

 


 

Čím jasnejšie svieti slnko, tým jasnejšie svietia aj moje nechty :-) Nalakovala som totiž krikľavú, ostrú až jedovatú ružovú od Barry M - Neon Pink. U väčšiny neóniek platí, že sa veľmi ťažko fotia, ale táto moja je výnimka a mne sa ju podarilo zachytiť v celkom reálnej podobe. Môžete sa pokochať :-) Tento lak je môj asi najvýraznejší a najružovejší. Mám pocit, že ho takým robia hlavne tie skoroneviditeľné modré odlesky, ktoré ružovej dodávajú takú príjemnú chladnú krásu.

 
Má trošku vodovejšiu konzistenciu, ale nerozlieva sa a úplne postačujúco kryje v dvoch vrstvách.
Ešte Vás chcem upozorniť, aby ste pri takto sýtych farbách nezabúdali na podlak. Síce mi táto manikúra nespôsobila zažltnuté nechty, ale pri ostatných značkách to tak byť nemusí...


 


 

Po nalakovaní šokujúcej pink som sa nemohla vynadívať na svoje nechty... a tiež som si všimla, že moje ruky vyzerajú nejako opálenejšie. A to je super vedľajší efekt! :-)

 
No a aby ma z tohto odtieňa nerozboleli oči, rozhodla som sa ho niečím rozbiť. Najlepšie mi na to poslúžil  Barry M - No.316 praskací biely lak. Nikdy sa mi tento "použitý" efekt moc nepáčil, hlavne čierne praskliny na mňa pôsobili veľmi lacno a až vulgárne. V podstate až tento lak ma presvedčil a asi už aj ja krakelovanie milujem :-)))


 


 

Navyše ma na ňom strašne baví to lakovanie a celý ten proces schnutia... ako sa celý náter postupne zmršťuje a rozpadáva a odkrýva základnú spodnú vrstvu. Stašne napínavé to sledovať :-)

 
Na záver celého lakovania som použila aj vrstvičku topcoatu, pretože neónka a aj práskač schnú matne. Počas celého týždňa, čo som toto kombo nosila, držalo ako pribité a pútalo pohľady všetkých okoloidúcich.
Páči sa aj Vám tak silno ako mne? :-) 


 

 

 

 

Indigovomodrý lak na nechty, odtieň 312 – ide o veľmi sýtu extravagantnú modrú farbu. Naniesla som 2 vrstvy. Lak vydržal na mojich nechtoch plné 3 dni, potom sa začal na končekoch mierne olupovať. Ak chcete vašim nechtom prepožičať slávnostnejší vzhľad, naneste na indigovomodrý lak ešte trblietavý, môžete si vybrať buď strieborný mix, fialový mix, alebo iný z triblietavých dlhotrvajúcich lakov. Ak ste konzervatívny typ, môžete zvoliť ktorýkoľvek iný z bohatej ponuky lakov na nechty.

 


 

Trochu klamlivý a záhadný názov má tento Barry M - Silver Cascade... lebo ja teda vidím všetky možné glitríčky, len tie strieborné nie. Aby sme si to prebrali - jemnučko ružových štvorčekov je najviac, potom sú tu červené a zelené kolieska a sem tam sa mihne nejaké to zlaté trblietko. Všetko v čírom základe.
Takto to vyzerá na prvý pohľad.
Pri podrobnejšom preskúmaní som však zistila, že ten číry základ nie je číry, ale trochu do červena, ružova. A to vysvetľuje všetko. Teda ten názov - strieborný vodopád tam je, len ho tá vytónovaná vodička zafarbila.
Záhada rozlúštená a podľa mňa - dobrý nápad! :-)

 


 

 Lakoval sa veľmi dobre. V prvej vrstve by bol dobre použiteľný ako efektový nadlak. V druhej vrstve už slušne kryl a mnohým by tak úplne stačil. Ja som pridala ešte tretiu vrstvu a dostala som jednoliatu trblietavú plochu, ktorú vidíte na fotkách. Na moje prekvapenie nazaschol tak do hruba-hrboľata ako som čakala a jedna vrstva nadlaku ten jemne zvlnený povrch skvelo vyžehlila.
Odlakovanie pravdepodobne nebude jednoduché a radšej siahnite po alobale, ale za tú krásu iste stojí! :-)


 

 

Barry M Instant nail effects čierny

Neděle v 10:30 | MissMarta |  NAIL ART
Barry M dalo praskajúcemu laku názov Instant nail effects. Iní ho nazývaju aj krakelovacím lakom alebo shatterom. Ide o novinku v nechtárskom priemysle, ktorá Vám neuveriteľne ľahko vytvorí na nechtoch niečo nezvyčajné a ešte sa pri tom aj zabavíte. Určite Vás bude fascinovať proces praskania! Existujú rôzne odtiene tohto krakelovacieho laku a dokonca ho nájdete už aj v drogériách. (obyčajné lacné shity)
 
Ako to vlastne funguje?
Po klasickej manikúre si nalakujete nechty s akýmkoľvek lakom na nechty. Počkáte, až podkladový lak riadne zaschne. Niektoré si mylne môžete myslieť, že lak je už suchý, ale nie je. Pre istotu počkajte dlhšie. Ak by ste to nevydržali, tak z efektu by ste mali veľmi veľké nepopraskané kusy. Krakelovací lak funguje tak, že sa sťahuje. Ak by teda podkladová farba nebola riadne uschnutá, krakelka by stiahla so sebou aj ju.
A teraz príde na rad pukačka. Tento lak nanášajte naozaj iba v jednej vrstve, pretože rýchlo schne, a tým by ste znova pokazili výsledný efekt. Ak nanesiete tenšiu vrstvu efektného laku, dosiahnete menšie čiastočky. Naopak, keď hrubšiu vrstvu (nie príliš hrubú!), tak vzniknú väčšie machuľky. Krakelovací lak schne matne, takže výsledok nakoniec prelakujte nadlakom.
Skúste použiť ako podkladový lak duochrome alebo trblietavý, efekt bude ešte viac zaujímavejší!
 
Niektorí ľudia vidia v mahuľkách aj obrazce! Laughing
 
Instant nail effect od Barry M čierny je hustejšej konzistencie a obzvlášť rýchlo schne, preto sa pri nanášaní ponáhľajte!
 
bez nadlaku-matný
tenšia vrstva
hrubšia vrstva
efekt
efekt
zle uschnutý podklad! veľké kusy!
 

Môj úplne najobľúbenejší lak od Barry M - Indigo.
Názov ho presne vystihuje, je to tmavá a extra sýta atramentová farba s výrazným nádychom do studenej fialovej. Jednoducho to posledné štádium pri prechode z modrej do fialovej, keď ešte stále vieme isto povedať, že je to modrá :-))) Strašná škoda, že sa tento unikátny odtieň absolútne nedá zachytiť fotoaparátom. Pokúšala som sa o to niekoľko krát... ale bezúspešne. Dokonca som ani v celom šírom internete nenašla fotku, ktorá by zodpovedala realite.
Tak mi musíte proste veriť, že ten lak je dokonalý! :-)


A je dokonalý nie len vizuálnou krásou, ale aj praktickými vlastnosťami. Hladučký, krémový, maximálne pigmentovaný. Pri lakovaní si pokojne vystačíte s jednou hrubšou vrstvou, prípadne dvomi tenšími. Tie som dala ja. Uschne rýchlo a skôr do saténova - nemá nejaký vysoký lesk, tak ak máte radi blyšťavé nechty, šupnite naň topcoat.
 

barry m - Silver Foil No.NP319

 

Po tomto laku som túžila, odkedy sa objavil a som moc rada, že si ku mne našiel cestu :-) Je z rady Instant Nail Effects od značky Barry M a má označenie NP319.
Zakúpiť si ho môžete TU
Ako vidíte podľa obrázkov, nad odtieňom nemusíme dlho polemizovať. Ide o svetlejšiu perleťovú striebornú so zaujímavým fóliovým efektom. Úplné zrkadielka na nechtoch Vám nevytvorí, ale zato sa môžete tešiť na naozaj výraznú farbu, ktorá sa veľmi podobá na zadnú, tú matnejšiu, stranu alobalu :-) Je to spôsobené tým, že schne skôr do takého mäkšieho saténového odlesku.
A schne teda naozaj bleskurýchlo! Čo si musíme priznať je fakt, že prúžkuje - pri lakoch tohto typu to nie je žiadna novinka. Ale Silver Foil nezanecháva stopy po štečeku také markantné, aby mi to pokazilo radosť :-) Vlastne sú oveľa menej viditeľné, než som čakala.
Jeho najväčšou prednosťou sú však výborné krycie schopnosti - na vzhľad, ktorý vidíte na fotkách som použila iba jednu jedinú vrstvu! Už teraz sa neviem dočkať, kým ho vyskúšam na razítkovanie... na túto techniku sa podľa mňa ideálne hodí.

 
 
A keďže nám počasie praje a stále máme krásnu jeseň, môžete si tohto fešáčika pozrieť aj vo videu, v dvoch svetelných podmienkach. Použila som ho v "čistej forme", čiže bez nadlaku a bez podlaku :-)
Ako sa Vám páči? 
 
 

Dnes je tu pre Vás znova jedna recenzia na lak z rady Instant Nail Effects od Barry M a ide o tú zlatú verziu s číslom No. NP320. Praktické vlastnosti má rovnaké ako jeho bratček z článku TU - to znamená, že s krytím nebudete mať žiadne starosti, stačí jedna tenšia vrstva. Ja som takisto použila iba jednu a bez podlaku aj bez vrchného laku. Určite aj preto uschol rýchlejšie, než som stačila zatvoriť fľaštičku :-) 

 
Čo sa odtieňa týka, ide o moju obľúbenú variáciu zlatej - šampanská. Nie je veľmi krikľavá, nie je dožlta ako "mačacie zlato" a nevyťahuje mi z pleti červený tón. Proste taká mimoriadne pozerateľná a pohodlne nositeľná vyšumená zlatá. Ak sa Vám zdajú stopy po štetčeku viditeľné, nezúfajte, lak určite využijete na razítkovanie. V blízkej dobe ho na túto tecniku vyskúšam a podám hlásenie :-)
 

 

Ako som Vám v predchádzajúcich postoch sľubovala, skúsila som razítkovanie s foil lakmi od Barry M. Obidva, strieborný aj zlatý majú krásnu hladkú jednovrstvovú konzistenciu, takže sú pre túto techniku ako stvorené a naozaj to s nimi išlo pekne. Sú výborne krycie a výsledný vzor je ostrý a dobre viditeľný.
Ja som si na razítkovanie vybrala vzor z Konad doštičky M73 a celoplošný vzor s malými kocôčkami, trochu mi to pripomína hru tetris :-) Na niektorých miestach sú menšie nedokonalosti, ale nie je to chyba laku. To ja ešte nemám stamping úplne vychytaný :-)

 

 

S novými silami, nápadom a chuťou som sa dnes pustila do manikúry s názvom Tribal Print.
Ako podklad som použila lak od Barry M - Lilac Foil, čo je prekrásna chladná fialovučká farba. Taký jemný orgovánový odtieň so strieborným shimmerom, ktorý mojim rukám pristane :-)
Rovnako ako jeho zlatý a strieborný predchodcovia aj tento fešák kryje v jednej alebo dvoch naozaj tenkých vrstvách. A celkom rýchlo schne. Jediné, čo by sa mu dalo vytknúť je, že prúžkuje. Stopy po štetčeku nie sú nejako extra markantné, ale nebudeme pred nimi zakrývať oči :-) Navyše pri foil lakoch je to celkom bežný jav a ja mu to odpúšťam.

Ako ste si možno všimli, pekne nám to ladí, pre inšpiráciu na skombinovanie farieb som totiž nešla ďaleko. Lilavý lak vo fľaštičke so zlatým nápisom je pekná súhra, ktorú som si presunula aj do samotnej etno potlače, ktorá je dnešnou témou. Nevytvorila som nejako extra zložité vzory, skôr som sa snažila o presnosť v geometrii a myslím, že to celkom pekne vyšlo.
Výsledok sa mi veľmi páči a určite nemám Tribal Print na nechtíkoch naposledy :-)

Day 20: Water Marble

 
 
Dvadsiateho dňa v zozname som sa obávala najviac. Water Marble manikúra je totiž strašne "zapeklitá" situácia :-) Na jednej strane viem, že vyzerá úžasne a nedá sa mi vynadívať na ten výsledok. No na druhej strane, keď som si predstavila, čo ma čaká, kým ju vyhotovím...
Proste sa mi do toho tááák veľmi nechcelo. Vybrať správne laky so správnou konzistenciou, odhadnúť akurátnu teplotu vody, oblepiť si všetky prsty lepiacou páskou. Potom s tými nemotornými prstami čo najrýchlejšie nakvapkať laky do vody a vytvoriť nejaký zmysluplný vzor, nie guláš :-) Do toho vzoru ponoriť jeden vyvolený necht, vybrať ho, odlepiť z neho mokrú a zababranú lepiacu pásku, odlakovať čo sa dá a pokračovať ďalším nechtom... Je to makačka, čo si budeme hovoriť.
Samozrejme, už teraz som rada, že som celú tú tortúru podstúpila.
Konečný efekt je krásny, originálny, páči sa mi a zasa ho dlllho robiť nebudem :-)
 
 

Vážne netuším, prečo som doteraz červené laky od Barry M ignorovala... Pri každej objednávke som hádzala do košíka ružové, zelené, modré a na základný odtieň všetkých lakov som nejako pozabudla.
A aj teraz ľutujem, že som si kúpila iba jeden.
Veď sa pozrite na tohto krásavca: Barry M - Raspberry sa ihneď stal mojim miláčikom a verím, že aj Vy sa zamilujete na prvý pohľad. Už len z toho dôvodu, aký je hrozne fotogenický! :-)
Samozrejme, má aj iné prednosti. Krásne kryje už v prvej vrstve. Mnohým by tak k dokonalej spokojnosti stačil... Ak však môžem poradiť, nalakujte radšej vrstvy dve - výsledok bude mať krásnu hĺbku a sýtosť. Celý lak je vlastne taký dramatický, osudový až skoro vampy. A tomuto dojmu určite pomáha naozaj vysoký lesk. Proste radosť lakovať a radosť nosiť :-)
 
Až mi bolo ľúto znetvoriť ho zasa nejakým nail artom. No čo, "challenge" je neúprosný a dvadsiatyšiesty deň sa hlási o slovo. Na výzvu Inspired by Pattern som si vybrala menej náročný vzor - škótske káro. Je to stará klasika a veľmi sa mi k podkladu hodil. Ako vidíte, nepotrebujete k nemu žiadne špeciálne zručnosti, len zopár farebných lakov a pevnú ruku.


ÚvodÚvod

x

Je prázdny
pesia zona ocenenie produkty produkty produkty produkty produkty produkty netestované na zvieratách

Novinky emailom

Pripojte sa do nášho newselettera a buďte informovaní o novinkách a akciách.